Na některých letištích, převážně při cestě do USA, ale dnes i stále častěji v Evropě se můžete setkat se zvláštní kontrolou. TSA pracovníci na letištích kontrolují každé zavazadlo, a mají právo pokud mají podezření zavazadlo otevřít i násilím. V případě standardních zámků to pak může mít za následek vylomený či přeštípnutý zámek, někdy i poškození kufru. Tomuto lze zabránit zámkem TSA. TSA pracovníci na letištích takovéto zámky mají možnost pomocí speciálního klíče bez poškození otevřít a následně uzavřít.  U kódových zámků tedy není klíč součástí kufru a klíčová dírka slouží pouze pro potřeby kontroly.

 

Jak nastavit vlastní kombinaci?

TSA zámky se od sebe často liší, zde představujeme nejčastější systém TSA zámku, na vašem kufru můžete najít jiný typ, ale zacházení je často intuitivní a velmi snadné. Než začnete TSA zámek používat, ujistěte se, že se zipy mohou volně pohybovat pouze, když je na zámku nastaven na tovární kód „0-0-0“. Ke změně na vlastní trojčíselný kód je třeba nastavit původní kombinaci (při prvním pužití kód „0-0-0“) a dále postupovat podle následujících instrukcí:

unnamed (1)

  1. Použijte propisku nebo pero ke stlačení malého tlačítka „reset“ [ 1 ] - držte, dokud neuslyšíte kliknutí.
  2. Otočte číselníky [ 2 ] na požadovanou novou kombinaci.
  3. Zámek je nyní nastaven na kombinaci, která je nastavena při puštění tlačítka „reset“. Pokud je na vašem kufru jiný model TSA zámku, než vidíte na obrázku, po kroku 1 a 2 stlačte hlavní tlačítko [ A ] a nechejte tlačítko „reset“ sklouznout zpátky, dokud neuslyšíte kliknutí.
  4. Pokud chcete změnit kombinaci, zadejte tu současnou a opakujte kroky 1 – 3.