Kufr s dvěmi kolečky nebo čtyřmi? Aneb méně je někdy více.

Velké dilema každého kdo uvažuje o koupi cestovního kufru je jeslti jsou lepší 4 kolečka nebo jen 2. V tomto článku se Vám pokusíme poradit, který je vhodný právě pro Vás.


Cestovní kufry se 4 kolečky


plusyVhodné na rovné hladké povrchy ideálně z auta do letadla.

plusyPohodlnější posouvání kufru v dlouhých frontách na letišti, prostě do kufru strčíte a není třeba jej klopit.

plusyKufr jezdí všemi směry.

mínusyKvuli složitějšímu mechanizmu koleček jsou kolečka méně odolná proti hrubému zacházení či pádu.

mínusyZatím co dvoukolečkové kufry mají kolečka částečně zapuštěná do těla kufru, čtyčkolečkové vždy vyčnívají mimo. Ve většině případů tak u dvoukolečkového kufru dostanete při stejných rozměrech o pár litrů větší objem.

mínusy Cena

Kdy jsou tedy 4 kolečka vhodná?


Pokud často cestujete letecky autem či vlakem a na vašich cestách kufr netáhnete dlouhé kilometry po rozbitých cestách, kostkách, schodech prostě nerovným terénem. V tomto případě budou 4 kolečka pohodlnější.

Vyplatí se mi ušetřit?

Jednoduše ne! Chcete-li opravdu levný kufr sáhněte raději po 2 kolečkách na těch není co pokazit a ve většině případů budou spolehlivě sloužit. 4 kolečkové uspořádání je však mechanicky složitější a jsou tak kladeny daleko větší nároky na kvalitu použitých materiálů a provedení. Zde je tedy lepší si za kufr malinko připlatit a nekupovat láci supermárketového typu.

U nás jsme určitý předvýběr udělali za Vás a do sortimentu zařazujeme jen ověřené výrobce dle našeho názoru s kvalitními kufry. V případě zjištěných problému se spolehlivostí tyto produkty okamžitě vyřazujeme a dále je nenabízíme.

Za zmínku co se kvality provedení týče určitě stojí kufry značek: Travelite, March, SuitSuit, Titan, Heys, Members

CESTOVNÍ KUFRY SE 2 KOLEČKY


plusyVhodné na i na nerovné povrchy.

plusyVyšší odolnost koleček díky jednoduchému provedení.

plusyVětší objem kufru při stejných rozměrech

plusy Cena

mínusyS kufrem můžete jezdit pouze v nakloněné poloze dopředu a dozadu. Při posouvání kufru v dlouhé frontě časem otravuje. 

 

KDY JSOU TEDY 2 KOLEČKA VHODNÁ?

Pokud s kufrem chcete cestovat především vlakem a atobusem a potřebujete také urazit nějaký ten kilometr pěšky pak jsou pro Vás 2 kolečka vhodnější. Díky větší odolnosti jsou vhodnější na nerovný terén kostky schody atd.

 

VYPLATÍ SE MI UŠETŘIT?

Pokud kufr potřebujete jednou do roka na dovolenou proč ne, u dvoukolečkového provedení není moc co pokazit a takřka každý kufr vám náklad přemístí z místa A do B. Pokud však budete chtít vyšší komfort a cestujete častěji vyplatí se připlatit, získáte tak větší, odolnější pogumovaná kolečka, která nenadělají tolik hluku a déle vydrží o celkovém provedení kufru nemluvě.

Omrkněte určitě kvalitní dvoukolečkové kufry značek: Travelite, March, SuitSuit, Titan, Heys, Members

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení